۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۹

مرتضی الویری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

مردم مشتاق آشتی کردن با دنیا هستند /مردم معتقدند تحریم غیر از فقیر کردن‌شان نتیجه دیگری نداشته است

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: چرا به صدای مردم گوش نمی‌دهند و تحریم را نعمت می‌دانند؟ در حالی‌که مردم با گوشت، پوست و استخوان معتقدند که تحریم جز کوچک کردن سفره آن‌ها و فقیر کردنشان نتیجه دیگری نداشته است.

مردم مشتاق آشتی کردن با دنیا هستند /مردم معتقدند تحریم غیر از فقیر کردن‌شان نتیجه دیگری نداشته است
مرتضی الویری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب

اصلاحات نیوز؛ «برگزاری انتخابات آزاد» این کلید واژه‌ای است که مرتضی الویری، چهره سیاسی اصلاح‌طلب در گفتگوی تفصیلی  به عنوان خواسته اصلی مردم در انتخابات ارزیابی می‌کند و می‌گوید مردم می‌خواهند نمایندگان واقعی خود را به مجلس بفرستند.

به گزارش خبرآنلاین بخش هایی از گفت و گوی الویری را در ادامه می خوانید:

من معضل این کشور را فراتر از نسل Z می‌بینم، من که نسل زدی نیستم بلکه فردی هستم که به نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی اول رای دادم و به قانون اساسی دوم رای منفی دادم همچنین در همه مراحل حضور داشتم، با این وجود کسی هستم که امروز ابراز نگرانی می‌کنم، وای به حال آن جوان ۱۸ و ۲۰ ساله‌ای که به هیچ‌وجه سوابق انقلاب و واقعیت‌های گذشته را مشاهده نکرده و آینده روشنی برایش متصور نیست، می‌خواهم بگویم که قضیه فراتر از این‌ها است.
برداشت و گمانه‌زنی من این است که قریب به ۸۰ درصد مردم نسبت به روندهای این‌چنینی معترض هستند اما نمی‌دانم چرا حاکمیت اصرار دارد که با همین شیوه‌های غلط پیش برود. مردم مشتاق انتخابات آزاد هستند چراکه می‌خواهند نمایندگان واقعی خود را به مجلس بفرستند اما نمی دانم چرا حاکمیت اصرار دارد شورای نگهبان، نظارت استصوابی و هیئت نظارت را نه تنها در انتخابات مجلس که حتی در انتخابات صنفی حاکم کند.
از طرفی نمی‌دانم چرا حاکمیت تأکید دارد سلیقه‌های فرهنگی خود را بر مردم تحمیل کند برای نمونه درباره مسئله حجاب اجباری چرا لجبازی می کنند. تازیانه زدن بر بدن یک دختر به سبک طالبان و داعش چه وجاهتی نصیب شما می‌کند؟
همچنین در حوزه‌های بین‌المللی چرا حاکمیت تمایل ندارد صدای مردم را بشنود؟ مردم مشتاق آشتی کردن با دنیا هستند چراکه از نزاع و فضای ملتهب خارجی و این سیاست‌های خارجی خسته شده‌اند و می‌دانند که مسئله تحریم برای آن‌ها خسارت داشته است، چرا به صدای مردم گوش نمی‌دهند و تحریم را نعمت می‌دانند؟
در حالی‌که مردم با گوشت، پوست و استخوان معتقدند که تحریم جز کوچک کردن سفره آن‌ها و فقیر کردنشان نتیجه دیگری نداشته است. علاوه بر آنچه گفته شد موارد دیگری نیز وجود دارد که در مجموع اگر این چرخش به وسیله حاکمیت انجام شود از این گردنه سخت عبور خواهیم کرد و اگر حاکمیت نپذیرد و گوش نکند آن وقت این واقعیت‌ها به حاکمیت، تحمیل خواهد شد و با هزینه بیشتر عبور خواهد کرد.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید