۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶

علم‌الهدی: شرکت در انتخابات خبرگان عمل به دستور قطعی امام زمان است

امام جمعه مشهد گفت: حضور در انتخابات خبرگان واجب شرعی و اجرای فرمان امام زمان است و اگر کسی انجام ندهد، از تکلیف قطعی شرعی خود شانه خالی کرده است.

علم‌الهدی: شرکت در انتخابات خبرگان عمل به دستور قطعی امام زمان است
احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد

احمد علم‌الهدی ظهر امروز ۲۰ بهمن در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی(ع) ضمن گرامیداشت چهل‌وپنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: دنیا ایران را با انقلاب اسلامی می‌شناسد. جوانانی که روز پیروزی انقلاب را درک نکردند، بدانند امروز انقلاب اسلامی هویت وجودی و اجتماعی ماست و بدون انقلاب، ما در برابر دنیا هیچ چیزی نداریم.

علم‌الهدی افزود: همچنین اعضای مجلس خبرگان از سمت مردم وکالت دارند که هر موقع ۴ شرایط لازم در ولی فقیه از بین رفت، بیعت خود را از او بردارند و او را ساقط کنند. این تنها راهی است که ما به فرمان امام زمان که فرمودند به روات حدیث مراجعه کنید، عمل کنیم. شما به عنوان شیعه امام زمان مکلف هستید به حجت ایشان مراجعه کنید و راه رجوع به حجت امام زمان، نمایندگی دادن به یک فقیه عادل در مجلس خبرگان است که به تایید ۶ فقیه شورای نگهبان رسیده است. لذا حضور در انتخابات خبرگان واجب شرعی و اجرای فرمان امام زمان است و اگر کسی انجام ندهد، از تکلیف قطعی شرعی خود شانه خالی کرده است. این یک کار دلخواه نیست که اگر دلت خواست بروی یک برگه در صندوق بیاندازی و اگر حال نداشتی یا نپسندیدی، این کار را انجام ندهی‌.
 
این عضو مجلس خبرگان ادامه داد: شما در زندگی خود به امام زمان محتاجید و همیشه به ایشان متوسل هستید. بیش از ۱۱۰۰ سال از غیبت امام زمان می‌گذرد و تنها یک راه برای ارتباط با خود تعیین کرده‌اند. حال چگونه می‌توان از همین یک راه هم تخلف کرد؟ این چطور عشق به امام زمان است که همین یک تکلیف را هم انجام ندهید؟ شما باید برای دیگران هم لزوم حضور در انتخابات خبرگان به عنوان یک حکم شرعی را تبیین کنید.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید