۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۱

دفاع بایدن از بی‌گناهان غزه؛ پاسخ اسرائیل به حملات حماس از حد خود فراتر رفت

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی گفت: پاسخ اسرائیل به حملات حماس از حد خود فراتر رفت. بسیاری از بی‌گناهان در غزه از گرسنگی و در پی حملات می‌میرند.

دفاع بایدن از بی‌گناهان غزه؛ پاسخ اسرائیل به حملات حماس از حد خود فراتر رفت
بایدن

ایسنا نوشت: جو بایدن گفت: من با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل صحبت کردم و به شدت برای ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه فشار آوردم.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنان به عملیات نظامی خود علیه غزه ادامه می‌دهد. گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس از هفتم اکتبر عملیات طوفان الاقصی را آغاز کرده و صد‌ها موشک را به اراضی اشغالی شلیک کرد.

به دنبال این عملیات رژیم صهیونیستی جنگ غزه را به راه انداخت که به شهادت و زخمی شدن ده‌ها هزار فلسطینی منجر شده است.

بایدن در ادامه گفت: من برای رسیدن به توافق میان حماس و اسرائیل تلاش زیادی می‌کنم. ما تلاش می‌کنیم کمک‌های انسانی به دست زنان و کودکان در غزه که نیاز شدیدی به کمک دارند، برسد.

وی گفت: عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر اوایل پاسخی به درخواست برای بازگشایی گذرگاه رفح برای ورود کمک‌ها به غزه نداد. بعدا با او صحبت کردم و او را به بازگشایی گذرگاه قانع کردم.

از سوی دیگر بایدن با صدور یادداشتی از دولت‌هایی که سلاح آمریکایی را دریافت می‌کنند خواست ضمانت‌های مکتوبی درباره پایبندی به قوانین بین‌المللی و قوانین آمریکا ارائه کنند.

ما را در
گوگل نیوز دنبال کنید